KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861002
nr 1486 1002
Edward Hald
(1883-1980), Sverige
Oljemålning, "Modell", Utställd på Liljevalchs: "1909 års män". Signerad, daterad 1913, med dedikation. Olja på pannå, 68x48 cm, yttermått inklusive ram: 75x55 cm
Utrop:
18.000 kr
Såld:
19.000 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:15:10
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
10.500 kr
11.000 kr
12.000 kr
12.500 kr
13.000 kr
13.500 kr
16.000 kr
18.500 kr
- Klassiska
29 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Edward Hald
Läs mer om Edward Hald